איך בוחרים שירים לפי קהל היעד בערב שירה בציבור

ערב שירה בציבורערב שירה בציבור יכול להיות מוצלח או מאכזב, וזאת בהתאם לתכנון המדויק של הערב. תכנון מקדים של הערב צריך להתבצע בצורה מוקפדת, תוך התחשבות בקהל המוזמנים, הרגלי התרבות שלהם והשירים המוכרים להם.

מאמר זה יגולל בפניכם את החשיבות הנעלה של בחירת רשימת השירים לערב שלכם ויבהיר לכם כיצד תוכלו לבצע התאמה מושלמת בין בחירת השירים לבין קהל היעד. בחירה נכונה תוביל להצלחתו של האירוע ולדרישה לערבים נוספים.

תפקידה של שירה בציבור

 

בשנים האחרונות רבים בוחרים לערוך ערבי שירה בציבור וזאת משום הגעגוע העז לשירים הישראלים והעבריים וההנאה הגדולה משירה קולקטיבית. שירה בציבור היא מנהג ותיק אשר יושם עוד בשנות העלייה הראשונה של קבוצות הצעירים מאירופה. תפקידה של השירה הקולקטיבית הייתה לגבש בין חברי הקבוצה אשר הגיעו ממדינות שונות ברחבי אירופה, ולהעניק להם תחושה של שייכות למדינה אליה הגיעו, לתרבות ולמסורת שלה.

בעשור האחרון החלה התעוררות מחודשת של השירה הקולקטיבית ואנשים רבים מגיעים למועדונים, חדרי אוכל של קיבוצים, אולמות ובתים פרטיים, על מנת להשתתף בחווייה משותפת זו של שירים ישראלים ועבריים. החיים במדינת ישראל של שנת 2012 אינם קלים ופעמים רבות המצב הפוליטי ביטחוני וכן עליות ומורדות בכלכלה במדינה מולידים קשיים, תסכול ומתחים. שירה תמיד הייתה ותמיד תהיה אמצעי תראפואידי אשר עוזר לכל אדם לשחרר את המתחים והתסכולים וליהנות.
בנוסף, כאשר השירה נעשית כקבוצה היא מהווה פעילות מגבשת המחברת רבים לשורשים שלהם ומספקת להם הנאה קבוצתית משותפת. אם לפני עשור שירה בציבור נחשבה לפעילות ארכאית אשר מיועדת לקהל הותיקים, כיום צעירים רבים נהנים מערבי שירה בציבור, ואין אחד אשר אינו מכיר את השם 'שרהלה שרון'.

ערבי שירה בציבור- בחירת השירים

 

רשימת השירים של ערב שירה בציבור יכולה להיות מורכבת משירים עבריים, שירי להקות צבאיות, שירי משוררים עבריים, שירים מזרחיים, שירי רוק וכך הלאה. רשימת השירים אינה מוגבלת, אך היא חייבת להיות מותאמת לקהל היעד- ערב שירה המורכב משירים של להקות צבאיות, אך קהל המוזמנים שלו אינו מכיר את השירים הללו, יפספס את המטרה שלשמה הוא קם ויוגדר כערב לא מוצלח.
הקהל לא יצליח לשיר יחד עם המנחה וזאת משום שהוא אינו מכיר את הלחן של השירים וערב השירה יכול בנקל להפוך לערב משמים של דומיה.

קהל היעד יתחבר לערב הקריוקי, רק אם הוא יכיר את השירים ולכן, הדבר החשוב ביותר של כל ערב שירה, הוא תכנון מוקדם על ידי אפיון מדויק של השירים המתאימים לקהל המוזמנים:
חשוב לבחור את השירים בהתאם לגיל המוזמנים, העדה שלהם והמכנה המשותף ביניהם. אם מדובר על קהל יעד המערב צעירים ומבוגרים, יש אפשרות לבחור מגוון סגנונות המוכרים גם לאלו וגם לאלו. בחירת השירים לחיילים תהיה שונה מאשר בחירת השירים לבתי אבות וכן הלאה.

צרו קשר לפרטים נוספים: 072-245-6871

נושאים קשורים